Miért semmisíthették meg a Schadl Györgynél talált kompromittáló felvételeket?
Az ügyészség azt tette a Schadl György széfjében talált szexfelvételekkel, ami a törvényi kötelezettsége, egyetlen esetet kivéve.
Az ügyészség azt tette a Schadl György széfjében talált szexfelvételekkel, ami a törvényi kötelezettsége, egyetlen esetet kivéve.
Schadl György barátja figyelmeztette a végrehajtói kar első emberét, hogy áskálódnak ellene.
Parlamenti vizsgálóbizottságot hozna létre a Völner-Schadl-ügyben a DK, de egyedül ehhez kevés. Ha az ellenzék össze is fog, kudarcba fulladhat az ügy. Éppúgy, mint egy éve egy hasonló közös ötlet, amit a kormánypárti többség elgáncsolt, ráadásul most a politikai mellett jogi indoka is lenne erre.
Az ügyészség szerint nincs jelentőségük a Völner–Schadl korrupciós botrányban.
Újabb részletek szivárognak az utóbbi évek legnagyobb korrupciós botrányáról. A friss felvételeken elhangzik Varga Judit igazságügyi miniszter neve, de kiderült az is, hogy Schadl György az Igazságügyi Minisztériumból nem csupán Völner Pállal tartotta a kapcsolatot.
Már javában tartott a Schadl György és a Völner Pál elleni nyomozás, amikor a volt igazságügyi államtitkár a feleségének arról beszélt a telefonba, tud olyanokat mondani, amiktől egyesek széke meginoghat. A Blikk által közzétett, korábban lehallgatott telefonbeszélgetések közül ez azért is figyelemreméltó, mert például Rogán Antal kabinetfőnökének neve és vizsgája is felbukkant a nyomozati anyagban, de a vádiratban már nem szerepelt. Völner eddig nem nyitotta ki a száját, igaz, szabadlábon is védekezik.
Hallani, ahogyan Schadl György tárgyal a táskahordozójával arról, hogy mennyi pénzt és hova kell vinnie, ahogyan az is, amikor Völnerrel egyeztetnek, de egészen vicces jelenetekbe is belefuthatunk, például amikor Schadl felesége megpróbál a saját édesanyjával és az apósával virágnyelven beszélni, csak ők nem vették az adást, és egészen nyíltan beszélnek széfekről, meg széfkulcsokról.
Miután kavarodás volt akörül, hogy az ügyészség a Schadl–Völner-ügy mellékszálaként a Tóni-gate ügyben vizsgálta-e, kicsoda „Tóni, Barbara és Ádám”, Polt Péter legfőbb ügyész végre egyenes választ adott: több szálon is nyomoztak, de semmi gyanúsat nem találtak. Pontosabban vannak részletek, amik még homályosak, illetve van olyan adat is, ami valamiért „nem közölhető”.
A Schadl–Völner-ügyben már megtörtént a vádemelés, a botrány egyik mellékszálában még folyik a nyomozás, legalábbis Hadházy Ákos képviselő azt közölte, hogy az ügyészség még vizsgálja, hogy a végrehajtói kar elnöke miről beszélgethetett „Tónival, Barbarával és Ádámmal”. Később az ügyészség közölte, hogy Hadházy összekevert két ügyet, és ők nem a "Tóni-gate"-ről tájékoztattak, de azt nem mondták, hogy akkor azzal mi van.
A javaslat célja, hogy a végrehajtói kar vezetőire is alkalmazza a törvény azokat a követelményeket, amiknek a végrehajtók felvételekor meg kell felelni.
Az igazságügyi miniszter szerint „megalapozatlanul hozzák összefüggésbe a bombás plakátokat azzal a tragédiával, amiben egyébként Magyarország egy szívvel áll ki az elesettek mellett”.
Szóba sem került a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar december 2-i éves közgyűlésén a Völner-Schadl-ügyként elhíresült korrupciós botrány, és fel sem merült, hogy annak egyik érintettje, a már bő egy éve letartóztatásban lévő Schadl Györgyöt megfosszák elnöki tisztségétől – tudta meg a hvg.hu. A kormány sajnálja, hogy így alakult.
Ez lesz a második ünnepe a rácsok mögött a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökének, aki az ügyészség gyanúja szerint 924 millió forintnál is több illegális jövedelemre tett szert a Völner Pál államtitkárral kialakított korrupciós kapcsolata révén.
A korrupciós ügyben több végrehajtó is beismerő vallomást tett a lap információi szerint.
Továbbra is az a szlogenje a baloldali Szikrának, hogy "Fizessenek a gazdagok!"
Az ügyészség nem árulja el, hogy kihallgatták-e egyáltalán Nagy Ádámot.
A Schadl–Völner-ügy harmadrendű vádlottja 200 ezer dollárt csalt ki a per tizenharmadrendű vádlottjától arra hivatkozva, hogy csecsen emberrablók fogságába került.
Az ügyészség indítványozta a bíróságnál a lefoglalt vagyontárgyak elkobzását.
A lap által megismert vádirat szerint a nő tisztában volt azzal, hogy Schadl György rendszeresen jut korrupciós cselekményekből származó összegekhez, és hogy maga is fizet ilyeneket.
Hadházy Ákos mellett ítélt a bíróság, nem követett el becsületsértést.